Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyida O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilinganligining 34 yilligi munosabati bilan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi
19.11.2025
2025 yil 18 noyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyida O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilinganligining 34 yilligi keng nishonlandi. Tadbir davlat ramzlariga hurmat, yoshlar ongida vatanparvarlik tuyg‘ularini kuchaytirish va milliy qadriyatlarni targ‘ib qilish maqsadida tashkil etildi.
Dastlab O‘zbekiston Respublikasi Davlat madhiyasi yangradi, so‘ngra litsey ma’muriyati, ustozlar va faxriy mehmonlar tomonidan Davlat bayrog‘ining tarixiy ahamiyati, uning mustaqillik ramzi sifatidagi o‘rni haqida ma’ruzalar qilindi.
Tadbir davomida o‘quvchilar tomonidan bayroqning yaratilish tarixi, ramziy ma’nosi, davlat ramzlariga hurmat borasidagi qonuniy talablar haqida ma’lumotlar berildi. Shuningdek, ijodiy chiqishlar, videorolik namoyishi va vatanparvarlik ruhidagi she’rlar tadbirga yanada ko‘tarinki ruh bag‘ishladi.
Mazkur tadbir yoshlarning milliy g‘ururini oshirish, ularda Vatanga muhabbat va sadoqat tuyg‘ularini mustahkamlashga xizmat qildi.

A solemn event was held at the Academic Lyceum of the University of World Economy and Diplomacy on the occasion of the 34th anniversary of the adoption of the State Flag of the Republic of Uzbekistan.
19.11.2025
On November 18, 2025, the Academic Lyceum of the University of World Economy and Diplomacy widely celebrated the 34th anniversary of the adoption of the State Flag of the Republic of Uzbekistan. The event was organized to promote respect for state symbols, strengthen patriotic feelings in the minds of young people, and promote national values.
First, the National Anthem of the Republic of Uzbekistan sounded, then the lyceum administration, teachers, and honored guests gave speeches about the historical significance of the State Flag and its role as a symbol of independence.
During the event, students provided information about the history of the flag, its symbolic meaning, and legal requirements for respect for state symbols.  Also, creative performances, video screenings, and patriotic poems added to the spirit of the event.
This event served to increase the national pride of young people and strengthen their feelings of love and loyalty to the Motherland.