Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyida joriy yilning 4-dekabr kuni Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 33 yilligiga bagʻishlangan maʼnaviy-maʼrifiy tadbir boʻlib oʻtdi. Tadbirning asosiy maqsadi — oʻquvchilar ongida Konstitutsiyaning jamiyat va davlat hayotidagi oʻrni, unda belgilangan demokratik tamoyillar, inson huquq va erkinliklarining ustuvorligi borasida chuqur tushuncha va hurmat tuygʻusini shakllantirishdan iborat boʻldi.
Tadbirni akademik litsey ijrochi direktori O.Mannopova ochib berdi va JIDU “Xalqaro huquq” fakulteti dekani, yuridik fanlar nomzodi, dotsent, huquq ustuvorligi bo'yicha xalqaro ekspert Serikbek Muratayev, Oʻzbekiston Respublikasi milliy axborot agentligi bosh direktori birinchi oʻrinbosari, huquqshunos Xushnudbek Xudoyberdiyev ishtirok etib Konstitutsiyaning mazmun mohiyati, ijtimoiy va siyosiy oʼrni, qonun ustuvorligini taʼminlash taʼminlash boʼyicha maʼruza qildi hamda o‘quvchilarni qiziqtirgan savollarga javob berdi.
Shuningdek tadbirda akademik litsey oʼquvchilari va Oʼzbekiston davlat konservatoriaysi talabalari tomonidan tayyorlangan sahna koʼrinishlari, sheʼrlar, musiqiy chiqishlar namoyish etildi.

“Our Constitution is our pride and honor.”
On December 4 of this year, a spiritual and educational event dedicated to the 33rd anniversary of the Constitution of the Republic of Uzbekistan was held at the Academic Lyceum of the University of World Economy and Diplomacy. The main goal of the event was to form in the minds of students a deep understanding and respect for the role of the Constitution in the life of society and the state, the democratic principles established in it, the priority of human rights and freedoms.
The event was opened by the executive director of the academic lyceum O. Mannopova. The event was attended by the dean of the Faculty of "International Law" of the UWED, candidate of legal sciences, associate professor, international expert on the priority of law Serikbek Muratayev, and the first deputy director general of the National Information Agency of the Republic of Uzbekistan, lawyer Khushnud Khudoyberdiev, who delivered a report on the content, essence, social and political role of the Constitution, ensuring the priority of law, and answered questions of interest to students.
The event also featured stage performances, poems, and musical performances prepared by students of the Academic Lyceum and the Uzbek State Conservatory.