Joriy yilning 12-iyun kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyi 2023-2024 o‘quv yili bitiruvchilariga diplom topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi. Marosimda O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari B.Aʼloyev, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis senati raisining birinchi oʻrinbosari, JIDU rektori S.Safoyev, Tashqi ishlar vazirligi Kadrlar va ta’lim muassasalari boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari Sh.Zokirova, JIDU o‘quv ishlari bo‘yicha birinchi prorektor, A.Umarov, yoshlar bo‘yicha birinchi prorektor O. Yusufjonov hamda bitiruvchilarning ota-onalari ishtirok etdi.
Akademik litsey ijrochi direktori O.Mannopova so‘zga chiqib bitiruvchilarning so‘nggi ikki yillik o‘quv faoliyati haqida ma’lumot berdi hamda barcha bitiruvchilarga keyingi faoliyatida omad tilab, eng namunali bitiruvchilar ota-onalariga tashakkurnomalar topshirdi. Tadbir davomida a’lo darajali bitiruvchilarga, oltin va kumush medallar hamda imtiyozli diplomlarni nufuzli mehmolar topshirishdi.

12 июня текущего года состоялась церемония вручения дипломов выпускникам Академического лицея Университета мировой экономики и дипломатии за 2023-2024 учебный год. В мероприятии приняли участие: первый заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан, Б.Алоев, первый заместитель председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан, ректор УМЭД, С.Сафоев, заместитель начальника управления кадров и образовательных учреждений Министерства иностранных дел, Ш.Зокирова, первый проректор по учебной части УМЭД, А.Умаров, первый проректор по делам молодежи О.Юсуфжанов и родители выпускников.
Исполнительный директор академического лицея О. Маннопова выступила с речью о достижениях выпускников за двухлетний период обучения в лицее, пожелала всем выпускникам удачи в достижении новых высот в учебе и вручила благодарственные письма родителям выпускников. В ходе мероприятия высокие гости вручили лучшим выпускникам золотые и серебряные медали и почетные дипломы.