Ajiniyoz Qo`siboy o`g`li xotirasiga bag`ishlangan abadiy-badiiy ochiq dars
2024 yil 7-oktabr kuni  Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining "Atoqli Qoraqalpoq mumtoz shoiri Ajiniyoz Qoʻsiboy oʻg'li tavalludining 200 yilligini keng nishonlash toʻgʻrisida"gi qaroriga binoan IG2-24 guruhida ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi Hamdamova Manzura boshchiligida Ajiniyoz Qoʻsiboy oʻg'li xotirasiga bagʻishlangan adabiy-badiiy ochiq dars tashkil etildi.
Dars davomida shoir hayoti va ijodi haqida tayyorlangan namoyish va ma'lumotlar taqdim etildi. Oʻquvchilar Ajiniyoz she'rlaridan namunalar aytib berishdi. Qoraqalpoq musiqasiga raqs va dutor joʻrligida qoraqalpoq kuyi ijro etildi.

An Eternal Literary Open Lesson Dedicated to the Memory of Ajiniyoz Qo'siboy O'g'li
On October 7, 2024, based on the decision of the President of the Republic of Uzbekistan regarding the celebration of the 200th anniversary of the renowned Karakalpak classic poet Ajiniyoz Qo'siboy O'g'li, a literary-artistic open lesson dedicated to his memory was organized under the guidance of Hamdamova Manzura, a teacher of Uzbek language and literature for the IG2-24 group.
During the lesson, presentations about the life and work of the poet were shared. Students recited excerpts from Ajiniyoz's poems. A dance accompanied by Karakalpak music was performed along with a dutar (a traditional string instrument) playing a Karakalpak melody.