Ajiniyoz Qo`siboy o`g`li xotirasiga bag`ishlangan abadiy-badiiy ochiq dars
2024 yil 7-oktabr kuni  Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining "Atoqli Qoraqalpoq mumtoz shoiri Ajiniyoz Qoʻsiboy oʻg'li tavalludining 200 yilligini keng nishonlash toʻgʻrisida"gi qaroriga binoan IG2-24 guruhida ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi Hamdamova Manzura boshchiligida Ajiniyoz Qoʻsiboy oʻg'li xotirasiga bagʻishlangan adabiy-badiiy ochiq dars tashkil etildi.
Dars davomida shoir hayoti va ijodi haqida tayyorlangan namoyish va ma'lumotlar taqdim etildi. Oʻquvchilar Ajiniyoz she'rlaridan namunalar aytib berishdi. Qoraqalpoq musiqasiga raqs va dutor joʻrligida qoraqalpoq kuyi ijro etildi.

В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан «О широком праздновании 200-летия со дня рождения известного каракалпакского поэта-классика Ажиниёза Кусибоя» 7 октября 2024 года в ИГ2-24 группе во главе с учителем родного языка и литературы Хамдамовой Манзурой организован открытый литературно-художественный урок, посвященный его литературному наследию.
В ходе урока была представлена презентация о жизни и творчестве поэта. Учащиеся зачитали стихи Аджинияза, исполнили каракалпакские песни и мелодии под звуки дутара, продемонстрировали каракалпакский танец.