Kareliya universiteti bilan hamkorlik muvaffaqiyatli davom etmoqda
2024 yilning 16 oktyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyida qo‘shma dasturlar doirasida Finlyandiyaning Kareliya amaliy fanlar universiteti prezidenti Petri Raivo hamda Toshkentdagi Nordik xalqaro universiteti vakillari ishtirokida Finlyandiyada ta’lim olish bo‘yicha ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi.
Tadbir chog`ida  P.Raivo Kareliya amaliy fanlar universiteti, Nordik xalqaro universiteti va Akademik litsey o`rtasida qo`shma ta`lim dasturi doirasida hamkorlik muvaffaqiyatli davom etayotganini  chuqur mamnuniyat bilan izhor qildi.
Finlyandiylik hamkor nafaqat Kareliya amaliy fanlar universitetida balki Finlyandiyaning boshqa nufuzli universitetlarida o‘qish istagi bor o‘quvchilarga muhim maslaxat va ko‘rsatmalar berib o‘tdi.
Akademik litsey bilan hamkorlikdagi qo‘shma dasturning afzalliklari va imkoniyatlari bo‘yicha Nordik xalqaro universiteti vakillari ham o‘z tavsiyalarini o‘quvchilarga yetkazishdi.

16 октября 2024 года в Академическом лицее Университета мировой экономики и дипломатии в рамках совместных программ состоялся открытый диалог о системе образования в Финляндии с участием президента Карельского университета прикладных наук Петри Райво и представителей Международного университета Нордик в Ташкенте.
В ходе мероприятия П.Райво с глубоким удовлетворением отметил, что сотрудничество между Карельским университетом прикладных наук, Международным университетом Нордик и Академическим лицеем успешно продолжается в рамках совместной образовательной программы.
П.Райво дал практические советы и рекомендации тем, кто хочет учиться не только в Карельском университете прикладных наук, но и в других престижных университетах Финляндии.
Представители международного университета Нордик также рассказали о преимуществах и возможностях совместной программы с Академическим лицеем.