Kareliya universiteti bilan hamkorlik muvaffaqiyatli davom etmoqda
2024 yilning 16 oktyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyida qo‘shma dasturlar doirasida Finlyandiyaning Kareliya amaliy fanlar universiteti prezidenti Petri Raivo hamda Toshkentdagi Nordik xalqaro universiteti vakillari ishtirokida Finlyandiyada ta’lim olish bo‘yicha ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi.
Tadbir chog`ida  P.Raivo Kareliya amaliy fanlar universiteti, Nordik xalqaro universiteti va Akademik litsey o`rtasida qo`shma ta`lim dasturi doirasida hamkorlik muvaffaqiyatli davom etayotganini  chuqur mamnuniyat bilan izhor qildi.
Finlyandiylik hamkor nafaqat Kareliya amaliy fanlar universitetida balki Finlyandiyaning boshqa nufuzli universitetlarida o‘qish istagi bor o‘quvchilarga muhim maslaxat va ko‘rsatmalar berib o‘tdi.
Akademik litsey bilan hamkorlikdagi qo‘shma dasturning afzalliklari va imkoniyatlari bo‘yicha Nordik xalqaro universiteti vakillari ham o‘z tavsiyalarini o‘quvchilarga yetkazishdi.

Cooperation with Karelia University Continues Successfully
On October 16, 2024, an open meeting on studying in Finland was held at the Academic Lyceum of the World Economy and Diplomacy University. The event was organized as part of joint programs and was attended by Petri Raivo, President of Karelia University of Applied Sciences in Finland, and representatives of the Nordic International University in Tashkent.
During the event, P. Raivo expressed great satisfaction with the successful continuation of the joint educational program between Karelia University of Applied Sciences, the Nordic International University, and the Academic Lyceum.
P.Raivo provided valuable advice and guidance to students interested in studying not only at Karelia University of Applied Sciences but also at other prestigious universities in Finland.
Representatives of the Nordic International University shared their recommendations with students regarding the benefits and opportunities of joint programs with the Academic Lyceum.