Kyoto universiteti bilan tanishuv
2024 yil 13-noyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Аkademik litseyida 2-bosqich o’quvchilari uchun Kyoto ilg’or fanlar universiteti (Kyoto University of Advanced Science) taqdimoti o’tkazildi.
Mazkur universitet halqaro bo’limi rahbari Omote Yuka oz taqdimotida o’quvchilarni universitet tarihi, bugungi kuni, ushbu oliy ta’lim muassasi oldida turgan vazifalar, ta’lim yonalishlari bilan tanistirdi. Alohida e’tibor mazkur oliygohga kirish shartlari, to’lo’v miqdori, grant olish imkoniyatlarini  tushuntirishga qaratildi.
Taqdimot nihoyasida o’quvchilar O.Yuka savollar berib, o’zlari uchun qiziqarli ma`lumotlarni oldilar

Знакомство с университетом Киото
13 ноября 2024 года в Академическом лицее Университета мировой экономики и дипломатии состоялась презентация Киотского университета передовых наук (Kyoto University of Advanced Science) для учащихся 2-го курса.
В своей презентации руководитель международного отдела данного университета Омоте Юка ознакомила учащихся с историей университета, задачами, стоящими перед этим высшим образовательным учреждением, учебной программой. На встрече была представлена подробная информация об условиях поступления в данный вуз, стоимости обучения, возможностях получения гранта.
В завершение встречи учащиеся задали О.Юке интересующие их вопросы и получили необходимую информацию.