Kyoto universiteti bilan tanishuv
2024 yil 13-noyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Аkademik litseyida 2-bosqich o’quvchilari uchun Kyoto ilg’or fanlar universiteti (Kyoto University of Advanced Science) taqdimoti o’tkazildi.
Mazkur universitet halqaro bo’limi rahbari Omote Yuka oz taqdimotida o’quvchilarni universitet tarihi, bugungi kuni, ushbu oliy ta’lim muassasi oldida turgan vazifalar, ta’lim yonalishlari bilan tanistirdi. Alohida e’tibor mazkur oliygohga kirish shartlari, to’lo’v miqdori, grant olish imkoniyatlarini  tushuntirishga qaratildi.
Taqdimot nihoyasida o’quvchilar O.Yuka savollar berib, o’zlari uchun qiziqarli ma`lumotlarni oldilar

Introduction to Kyoto University
On November 13, 2024, a presentation by Kyoto University of Advanced Science was held at the Academic Lyceum of the University of World Economy and Diplomacy for second-year students.
In her presentation, Ms. Omote Yuka, the head of the university's international department, introduced the students to the history of the university, its current status, the challenges facing this higher education institution, and its educational programs. Detailed information was provided about the admission requirements for this university, tuition fees, and scholarship opportunities.
At the end of the meeting, students had the opportunity to ask questions to Ms. Yuka and gained valuable information for their university applications.