2024 yil 01-08 dekabr kunlari Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Akademik litseyining bir guruh o‘quvchilari ustozlari rahbarligida Kareliya amaliy fanlar universiteti bilan qo‘shma dastur doirasida Finlyandiyada safarda bo‘ladilar.
Tashrifning birinchi kuni o‘quvchilar Helsinki shahrida joylashgan SYK maktabini borib ko‘rdilar, dars jarayonlarini kuzatdilar.
Finlyandiyalik o‘quvchilar bilan o‘rtoqlik uchrashuvi davomida bizning o‘quvchilar ushbu mamlakatning maktab hayoti, ta‘lim tizimi, fin halqi madaniyati bilan yaqindan tanishdilar, turli mavzularda fikr almashdilar.

Продолжается успешное сотрудничество с Карельским университетом
С 1 по 8 декабря 2024 года группа учащихся Академического лицея Университета мировой экономики и дипломатии будет находиться в Финляндии в рамках совместной программы с Карельским университетом прикладных наук.
В первый день визита наши учащиеся посетили школу SYK в Хельсинки, где знакомились с учебным процессом.
Во время товарищеской встречи с финскими учениками наши учащиеся познакомились со школьной жизнью, системой образования Финляндии, а также культурой финского народа, обменялись мнениями по различным вопросам.