Buyuk oʻzbek shoiri va mutafakkiri Alisher Navoiy tavalludining 584 yilligi arafasida 2025-yil 7-fevral kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Аkademik litseyida «Alisher Navoiy merosi – beqiyos ma’naviy xazina» mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.Tadbirda O’zbekiston Fanlar akademiyasi O'zbek tili, adabiyoti va folklori instituti katta ilmiy xodimi, dotsent Sayfiddin Rafiddinov ishtirok etdi.
Taniqli navoiyshunos olim o‘z chiqishida buyuk shoir hayoti, ijodi va olib borgan bunyodkorlik ishlari toʻgʻrisida o‘quvchilarga atroflicha ma’lumot berdi.
O‘quvchi yoshlar tomonidan adib hayoti va ijodini aks ettiruvchi sahna koʻrinishlari,  milliy raqslar namoyish etildi.
Navoiy gʻazallaridan, ruboiy va qitʼalaridan parchalar oʻqildi, ayniqsa mahorat bilan ijro etilgan Navoiy va Guli obrazlari ishtirokchilarning olqishlariga sazovor boʻlib, katta taʼsurot qoldirdi.

В преддверии 584-летия со дня рождения великого узбекского поэта и мыслителя Алишера Навои 7 февраля 2025 года в Академическом лицее Университета мировой экономики и дипломатии состоялся «круглый стол» на тему «Наследие Алишера Навои – несравнимая духовная сокровищница».
В мероприятии принял участие старший научный сотрудник Института узбекского языка, литературы и фольклора Академии наук Узбекистана, доцент Сайфиддин Рафиддинов.
В своем выступлении известный ученый-навоийвед подробно рассказал учащимся о жизни, творчестве и государственной деятельности великого поэта.
В художественной части мероприятия учащиеся показали сценки, повествующие о жизнедеятельности писателя, прочитали газели и рубаи Навои, продемонстрировали народный танец.
Особо большое впечатление на присутствующих произвело мастерски исполненные учащимися лицея образы Навои и Гули