2025-yil 14-fevral kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Аkademik litseyi o’quvchilari uchun navbatdagi «Diplomatik mahorat darslari» tashkil qilindi.
Tadbirda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Xalqaro munosabatlar kafedrasi dotsenti Adham Rasulov maʼruza bilan qatnashib, o‘quvchilarga mustaqil O’zbekiston diplomatiyasining rivoji, davlat protokoli xizmatining shakllanishi, mamlakat tashqi siyosatini amalga oshirishda diplomatlarning ro’li hususida ma’lumot berdi. Asosiy e’tibor davlat rahbarlari ishtirokidagi tashriflar va katta siyosiy tadbirlarni tashkil qilishda protocol xizmatining rolini yoritishga qaratildi. Mavzuga oid videolavhalar namoyish qilindi.

Мастер-классы по дипломатииv
14 февраля 2025 года для учащихся Академического лицея Университета мировой экономики и дипломатии были организованы очередные «Уроки дипломатического мастерства».
В мероприятии принял участие доцент кафедры международных отношений Университета мировой экономики и дипломатии Адхам Расулов, который проинформировал студентов о развитии дипломатии независимого Узбекистана, формировании службы государственного протокола, роли дипломатов в реализации внешней политики страны. Основное внимание было уделено освещению роли службы протокола в организации визитов и политических мероприятий с участием глав государств. Были продемонстрированы тематические видеоролики.