2025-yilning 1-mart sanasida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Maktab va litsey o‘quvchilari o‘rtasida Zakovat intellektual o‘yini doirasida “Rektor kubogi” o‘tkazidu. Tadbirda Mirzo Ulug‘bek tumanidagi umumiy oʻrta taʼlim maktabi hamda ixtisoslashgan litsey jamoalari qatorida JIDU akademik litseyining 3 jamoasi ishtirok etdi.
Tadbirning asosiy maqsadi o‘quvchilarning intellektual salohiyatini hamda universitetga bo‘lgan qiziqishlarini yanada oshirishdan iborat.
Qizg‘in bellashuv va kuchli raqobat asosida o‘tgan o‘yinda ishtiyoq, birdamlik jamoalarni g‘oliblik sari undagan bo‘lsa, tezkorlik, topqirlik, mantiqiy fikrlash kabi jihatlarga ko‘ra ularning ishtiroki baholab borildi.
Musobaqa natijalariga ko‘ra, JIDU akademik litseyining "Evrika" va "Tafakkur" jamoalari birinchi va uchinchi o‘rinlarni, 11-umumta’lim maktabi jamoasi esa ikkinchi o‘rinni egalladilar.

1 марта 2025 года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялся «Кубок ректора» в рамках Интеллектуальной игры Заковат среди учащихся средних школ и академческих лицеев. В мероприятии наряду с коллективами средней общеобразовательной школы и специализированного лицея Мирзо-Улугбекского района приняли участие 3 команды академического лицея УМЭД.
Основной целью мероприятия являлось дальнейшее повышение интеллектуального потенциала учащихся и их интереса к университету.
Стремление к победе и сплоченность побудили сборные к состязаниям, основанным на сильной конкуренции, а их участие оценивалось на основе оперативности, находчивости и логического мышления.
По итогам соревнований первое и третье места заняли команды «Эврика» и «Тафаккур» академического лицея УМЭД, а команда общеобразовательной школы № 11 заняла второе место.