2025-yilning 20-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyida respublikamizda nishonlanayotgan “Yer kuni” munosabati bilan ekologiya, atrof-muhitni muxofaza qilish mavzusida o’qituvchi va o’quvchilar ishtirokida davra suhbatlari o‘tkazildi.
Tadbirda so‘zga chiqqan o’qituvchilar mamlakatimizda atrof-muhitni muxofaza qilish borasida amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida o’quvchilarga atroflicha ma’lumot berdilar.
O‘z navbatida o’quvchilar ekologiya mavzusida qator taqdimotlarni namoyish qildilar. Bunda asosiy e’tibor turli mamlakatlarda insonlarni sayoramiz yagonaligini xis qilish, ona tabiat va inson o‘rtasidagi uyg‘unlikni ta’minlash masalalariga qaratildi.
Tadbir ishtirokchilari o‘zaro savol-javoblar orqali o‘zlarining ona tabiat haqidagi blimlarini yanada boyitdilar.

We Are All Responsible for Protecting Mother Nature!
On March 20, 2025, the Academic Lyceum of the University of World Economy and Diplomacy (UWED) held roundtable discussions with faculty and students on the topic of ecology and environmental protection, in conjunction with the observance of "Earth Day" in our republic.
During the event, teachers ans faculty members provided comprehensive information to the students about the ongoing efforts in our country to protect the environment.
In turn, the students performed a series of presentations on the topic of ecology. The focus was placed on raising awareness of humanity’s connection to our planet and harmony between nature and humankind across various nations.
Participants in the event engaged in a question-and-answer session, further enriching their knowledge of Mother Nature.