Sayyoramizni asraylik!
2025-yilning 26-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyida o’qituvchi va o’quvchilar ishtirokida “Sayyoramiz soati” respublika aksiyasi o‘tkazildi.
Tadbirda so‘zga chiqqan o’qituvchi va o’quvchilar  mamlakatimizda atrof-muhitni muxofaza qilish borasida amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida ma’lumot berdilar. Asosiy e’tibor ekologik xavfsizlik, insonlarni sayoramiz yagonaligini xis qilish, ona tabiat bilan uyg‘unlikni ta’minlash masalalariga qaratildi.
Tadbir ishtirokchilari o‘zaro  savol-javoblar orqali  o‘zlarining ekologiya va ona tabiat haqidagi bilimlarini yanada boyitdilar.
Tabiiy resurslarni asrash, tejamkorlikka rioya qilish va bu orqali sayyoramizga g‘amho‘rlik ko‘rsatish maqsadida akademik litsey jamoasi “Yer vaqti” respublika aksiyasiga qo‘shildi va o‘quv muassasida elektr energiyasi bir soatga o‘chirildi.

Сохраним нашу планету!
26 марта 2025 года в академическом лицее Университета мировой экономики и дипломатии состоялась республиканская акция «Час нашей планеты» с участием преподавателей и учащихся.
Выступившие на мероприятии преподаватели и учащиеся рассказали о проводимой в нашей стране работе по защите окружающей среды. Основное внимание уделено вопросам экологической безопасности, обеспечения гармонии между людьми и природой.
Участники мероприятия обменялись вопросами и ответами, обогатили  свои знания об экологии и природе.
В целях сохранения природных ресурсов, сохранения и заботы о нашей планете коллектив академического лицея присоединился к республиканской акции «Время Земли», и в учебном заведении на один час было отключено  электричество.