2025-yil 26-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Xalqaro Nordik universiteti hamda JIDU akademik litseyi hamkorligida tashkil qilingan bilan qoʻshma dastur oʻquvchilariga sertifikatlar topshirish marosimi boʻlib oʻtdi.
Tadbirda JIDU akademik ishlar boʻyicha birinchi prorektori Akrom Umarov, Xalqaro Nordik universiteti rektori Sherzod Mustafakulov, akademik litsey rahbariyati, o‘qituvchi va o‘quvchilari ishtirok etdilar.
Tadbirda soʻzga chiqqanlar Finlyandiyaning Kareliya amaliy fanlar universiteti, Nordik xalqaro universiteti va akademik litsey oʻrtasida qoʻshma taʼlim dasturi muvaffaqiyatli davom etayotganligini, bugungi tadbir mazkur hamkorlikning birinchi amaliy mahsuli ekanligini chuqur mamnuniyat bilan qayd etdilar.
Shundan soʻng Xalqaro Nordik universiteti bilan qoʻshma dastur asosida tahsil olgan 31 akademik litsey oʻquvchisiga tantanali ravishda sertifikatlar topshirildi, shundan fanlarni oʻzlashtirish koʻrsatkichi boʻyicha yuqori ball olgan 9 nafar oʻquvchi Xalqaro Nordik universitetining 2-kursida oʻqishni davom ettirish huquqini qoʻlga kiritdilar.

Первые ласточки совместной программы с Международным университетом Nordik
26 марта 2025 года в Актовом зале Университета мировой экономики и дипломатии состоялась церемония вручения Сертификатов учащимся академического лицея Университета мировой экономики и дипломатии, обучающимся по совместной программе  с Международным университетoм Nordik.
В мероприятии приняли участие первый проректор по академической работе УМЭД Акром Умаров, ректор Международного университета Nordik Шерзод Мустафакулов, руководство академического лицея, преподаватели и учащиеся.
Выступившие на мероприятии с глубоким удовлетворением отметили, что совместная образовательная программа между Карельским университетом прикладных наук (Финляндия), Международным университетом Nordik и академическим лицеем успешно  развивается, а сегодняшняя церемония вручения Сертификатов является первым практическим результатом такого сотрудничества.
После завершения  официальной части церемонии 31 учащимся академического лицея, которые обучались по совместной программе, торжественно вручены сертификаты, из них 9 чел. получили право продолжить обучение на 2 курсе Международного университета Nordik.
В ходе мероприятия вниманию участников была представлена концертная программа, подготовленная Международным университетом Nordik.