Ozarbayjonlik hamkorlar bilan onlayn-muloqot
2025-yilning 7-aprel kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyi hamda Ozarbayjon Respublikasi Diplomatik akademiyasi  (ADA )maktabi, Toʻgli Qorabogʻning Fuzuliy tumanida Oʻzbekiston tomonidan barpo etilgan Mirzo Ulugʻbek nomidagi 1-umumtaʼlim maktabi oʻquvchilari ishtirokida hamkorlik dasturlari doirasida “Mushtarak tarix va madaniyat” mavzusida  onlayn uchrashuv oʻtkazildi.
Akademik litsey oʻquvchilari ozarbayjonlik tengdoshlariga o‘zbek xalqi tarixi, madaniyati va qadimiy Buxoro, Samarqand, Xiva hamda Toshkent shaharlari, ulardagi tarixiy obidalar, oʻz navbatida ozarbayjonlik oʻquvchilar Ozarbayjon Respublikasi tarixi, tabiati va zamonaviy taraqqiyoti  haqida  ma’lumotlar berishdi.

Oнлайн-встреча c азербайджанскими партнерами
7 апреля 2025 года состоялась онлайн-встреча на тему «Общая история и культура» с участием учащихся академического лицея Университета мировой экономики и дипломатии, школы Дипломатической академии Азербайджанской Республики (АДА) и общеобразовательной школы №1 имени Мирзо Улугбека в Физулинском районе Тугли-Карабаха, построенной при содействии Республики  Узбекистан.
Учащиеся академического лицея рассказали азербайджанским сверстникам об истории и культуре узбекского народа, об исторических памятниках Бухары, Самарканда, Хивы и Ташкента, в свою очередь азербайджанские учащиеся об истории, природе и современном развитии Азербайджанской Республики.