Ozarbayjonlik hamkorlar bilan onlayn-muloqot
2025-yilning 7-aprel kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyi hamda Ozarbayjon Respublikasi Diplomatik akademiyasi  (ADA )maktabi, Toʻgli Qorabogʻning Fuzuliy tumanida Oʻzbekiston tomonidan barpo etilgan Mirzo Ulugʻbek nomidagi 1-umumtaʼlim maktabi oʻquvchilari ishtirokida hamkorlik dasturlari doirasida “Mushtarak tarix va madaniyat” mavzusida  onlayn uchrashuv oʻtkazildi.
Akademik litsey oʻquvchilari ozarbayjonlik tengdoshlariga o‘zbek xalqi tarixi, madaniyati va qadimiy Buxoro, Samarqand, Xiva hamda Toshkent shaharlari, ulardagi tarixiy obidalar, oʻz navbatida ozarbayjonlik oʻquvchilar Ozarbayjon Respublikasi tarixi, tabiati va zamonaviy taraqqiyoti  haqida  ma’lumotlar berishdi.

On April 7, 2025, the Academic Lyceum of the University of World Economy and Diplomacy (UWED) and students from the Mirzo Ulugbek School No. 1 (constructed by Uzbekistan in the Fuzuli district of Nagorno-Karabakh) and The ADA School, participated in an online meeting under the theme "Shared History and Culture" as part of collaborative programs.
Students from the Academic Lyceum presented information about the history, culture, and unique traditions of the Uzbek people, as well as the cities of Bukhara, Samarkand, Khiva, and Tashkent and their historical sites. In turn, Azerbaijani students provided information about the history, nature, and modern development of the Republic of Azerbaijan.
During the event, students performed songs, dances, and musical pieces reflecting the traditions of both fraternal peoples.