2025-yil 8-may kuni JIDU akademik litseyi o‘quvchilari Shveysariyaning Jeneva shahrida joylashgan Birlashgan Millatlar Tashkilotining Yevropa bo‘yicha bosh qarorgohiga tashrif buyurishdi.
Mazkur tashrif doirasida litsey o‘quvchilari BMT faoliyati, global muammolar yechimi yo‘lida olib borilayotgan xalqaro diplomatik sa’y-harakatlar, inson huquqlari, tinchlik va xavfsizlik masalalaridagi tashabbuslar bilan yaqindan tanishdilar. Shuningdek, ular BMTning turli agentliklari faoliyati bilan tanishish imkoniga ega bo‘lib, o‘zlarining qiziqtirgan savollariga bevosita mutaxassislardan javob olishdi.
Tashrif davomida o‘quvchilar xalqaro munosabatlar, diplomatiya va global hamkorlik borasidagi bilimlarini mustahkamladilar.

8 мая 2025 года учащиеся академического лицея УМЭД посетили европейскую  штаб-квартиру Организации Объединенных Наций в Женеве (Швейцария).
В рамках визита учащиеся лицея ознакомились с деятельностью ООН, международными дипломатическими усилиями по решению глобальных проблем, инициативами в области прав человека, мира и безопасности. Они также имели возможность ознакомиться с деятельностью различных агентств ООН и получили ответы на свои вопросы непосредственно от специалистов.
В ходе визита учащиеся укрепили свои знания в области международных отношений, дипломатии и глобального сотрудничества.