9-10-sentabr kunlarida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyida muhim tadbirlardan biri – litsey rahbariyatining 1-bosqich oʻquvchilari bilan uchrashuvi tashkil etildi.
Mazkur uchrashuvning asosiy maqsadi – yangi oʻquv yilida litseyga qabul qilingan oʻquvchilarni kutib olish, ularga litseydagi taʼlim jarayoni, ichki tartib-qoidalar, intizomiy talablar hamda taʼlim va tarbiya borasidagi ustuvor yoʻnalishlar haqida batafsil maʼlumot berishdan iborat boʻldi.
Tadbirda akademik litsey direktori O.Mannopova va direktor oʻrinbosarlar M.Toʻxtaboyeva, E.Xolmatovlar soʻzga chiqib, oʻquvchilarga muvaffaqiyatli oʻquv yili tiladi, ular uchun yaratilgan shart-sharoitlar, dars jarayonlarining samaradorligini oshirishga qaratilgan yangiliklar bilan tanishtirdi.
Yangi bosqichga qadam qoʻygan oʻquvchilar oʻzlarining fikrlari va savollarini bildirib, rahbariyat bilan ochiq muloqotda boʻlish imkoniyatiga ega boʻldi.
Uchrashuv samimiy va iliq muhitda oʻtib, oʻquvchilarda katta taassurot qoldirdi. Bu kabi uchrashuvlar litseyda doimiy ravishda tashkil etilib, oʻquvchilarning motivatsiyasini oshirish va ular bilan yaqin muloqotni yoʻlga qoʻyishda muhim ahamiyat kasb etadi.

A Meeting with First-Year Students Was Held at the UWED Academic Lyceum
On September 9-10, one of the important events - a meeting of the Lyceum administration with first-year students - was organized at the Academic Lyceum of the University of World Economy and Diplomacy (UWED).The main purpose of this meeting was to welcome the students admitted to the Lyceum in the new academic year, to provide them with detailed information about the educational process at the Lyceum, internal regulations, disciplinary requirements, and priority areas in education and upbringing.
At the event, the Director of the Academic Lyceum, O. Mannopova, and Deputy Directors M. Tukhtaboeva and E. Kholmatov, delivered speeches, wishing the students a successful academic year and acquainting them with the conditions created for them, as well as innovations aimed at increasing the effectiveness of the learning process.The first-year students, who have stepped into a new stage, had the opportunity to express their opinions and questions, and to engage in open dialogue with the administration.The meeting took place in a sincere and warm atmosphere, leaving a great impression on the students. Such meetings are regularly organized at the Lyceum, playing an important role in increasing students' motivation and establishing close communication with them.