Shahmat sport turi bo‘yicha “Akademik litseylar ligasi” sovrindorini qutlaymiz!
2025-yil 5-fevral kuni O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti akademik litseyida shahmat sport turi bo‘yicha “Akademik litseylar ligasi” Toshkent shahar bosqichi musobaqalari  o'tkazildi.
Bu musobaqada 40 ga yaqin akademik litsey va professional ta'lim muassasalari o'quvchilari qatnashdi.Qizg‘in o‘tgan musobaqada Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti  akademik litseyi IGR 1-23 guruh o'quvchisi Ismoiljonova Sharifa Alisher qizi faxrli 2 o'rinni qo'lga kiritdi.Ushbu muvafaqiyat bilan “Akademik litseylar ligasi” sovrindorini qutlaymiz!

Congratulations to the winner of the "Academic Lyceums League" in chess!
On January 30, 2025, the city stage of the "Academic Lyceums League" chess competition was held at the Academic Lyceum of Uzbekistan State University of World Languages.
Nearly 40 academic lyceums and vocational education institutions participated in this competition. In this competition, Sharifa Alisher qizi Ismoiljonova, a student from group IGR 1-23 of the Academic Lyceum of the University of World Economy and Diplomacy, secured an impressive second place. With this success, we congratulate the winner of the "Academic Lyceums League"!