Shahmat sport turi bo‘yicha “Akademik litseylar ligasi” sovrindorini qutlaymiz!
2025-yil 5-fevral kuni O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti akademik litseyida shahmat sport turi bo‘yicha “Akademik litseylar ligasi” Toshkent shahar bosqichi musobaqalari  o'tkazildi.
Bu musobaqada 40 ga yaqin akademik litsey va professional ta'lim muassasalari o'quvchilari qatnashdi.Qizg‘in o‘tgan musobaqada Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti  akademik litseyi IGR 1-23 guruh o'quvchisi Ismoiljonova Sharifa Alisher qizi faxrli 2 o'rinni qo'lga kiritdi.Ushbu muvafaqiyat bilan “Akademik litseylar ligasi” sovrindorini qutlaymiz!

5 февраля 2025 года в академическом лицее Узбекского государственного университета мировых языков состоялись соревнования Ташкентского городского этапа «Лига академических лицеев» по шахматам.
В соревнованиях приняли участие около 40 учащихся академических лицеев и профессиональных образовательных учреждений.На прошедших соревнованиях учащаяся группы ИГР1-23 академического лицея Университета мировой экономики и дипломатии Исмоилжанова Шарифа Алишер кизи заняла почетное 2 место.Мы поздравляем призёра «Лиги академических лицеев» с успешным участием!