JIDU AL "BITIRUV-2025"
2025- yilning 11-iyun kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti akademik litseyi 2024-2025 o‘quv yili bitiruvchilariga diplom topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Bu yil akademik litseyni 287 nafar oʻquvchi tamomladi. Ulardan 8 nafari oltin, 5 nafari kumush medal, 47 nafari “aʼlo darajali” diplom bilan o‘qishni yakunladi.
Bitiruvchilarnig 195 nafari chet tillarni bilish darajasini belgilovchi sertifikatga, 60 nafarai fan sertifikatlariga ega boʻldi.
Germaniyaning Viadrina universiteti bilan qoʻshma dastur doirasida o‘qishni 67 nafar oʻquvchi tamomladi, ulardan 21 nafari Viadrina universitetiga grant asosida oʻqishga qabul qilindi.
Finlyandiyaning Kareliya Amaliy fanlar universiteti va Xalqaro Nordik universiteti  bilan qoʻshma dastur doirasida o‘qishni 31 nafar oʻquvchi tugatdi, ulardan 9 nafari imtiyozli ravishda Xalqaro Nordik universitetining "Xalqaro iqtisod, Biznes menejment" fakultetining 2-kursiga,  22 nafari imtihonsiz 1-kursiga qabul qilindi.
Tadbirda  JIDU  academik ishlar bo‘yicha birinchi prorektori  A.Umarov, O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Kadrlar va ta’lim muassasalari boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari Sh.Zokirova, JIDU va litsey professor-o‘qituvchilari hamda bitiruvchilarning ota-onalari ishtirok etdi.
Marosim davomida JIDU  rahbariyati tomonidan a’lo darajali bitiruvchilarga oltin va kumush medallar hamda imtiyozli diplomlar, bitiruvchilarga diplomlar,  o‘quv yilida jonbozlik ko‘rsatgan o‘qituvchilarga tashakkurnomalar topshirildi.
Akademik litsey ijrochi direktori O.Mannopova so‘zga chiqib, bitiruvchilarning so‘nggi ikki yillik o‘quv faoliyati haqida ma’lumot berdi hamda barcha bitiruvchilarga keyingi faoliyatida omad tilab, eng namunali bitiruvchilar ota-onalariga tashakkurnomalar topshirdi.

«ВЫПУСКНИК-2025» - академический лицей УМЭД
11 июня 2025 года состоялась церемония вручения дипломов выпускникам академического лицея Университета мировой экономики и дипломатии  2024-2025 учебного года.
В этом году академический лицей окончили 287 учащихся. Из них 8 с золотыми, 5 серебряными медалями и 47 дипломом “с отличием”.
195 выпускников получили сертификаты, определяющие уровень владения иностранными языками, 60 - национальные сертификаты по различным предметам.
В рамках совместной программы с Университетом Виадрины (Германия) обучение завершили 67 студентов, 21 из которых были приняты на обучение в Университет на грантовой основе.
В рамках совместной программы с Карельским университетом прикладных наук (Финляндия) и Международным университетом Нордик обучение завершили 31 студента, 9 из которых на льготной основе были приняты на 2-й курс факультета «Международная экономика, бизнес-менеджмент» Международного  университета Нордика, 22 - на 1-й курс без экзаменов.
В мероприятии приняли участие первый проректор по академическим делам  УМЭД А.Умаров, заместитель начальника Управления кадров и образовательных учреждений Министерства иностранных дел Республики Узбекистан Ш.Зокирова, профессора-преподаватели УМЭД и лицея, а также родители выпускников.
В ходе церемонии руководство УМЭД вручило золотые и серебряные медали отличникам, дипломы выпускникам, а также благодарственные письма учителям, проявившим самоотверженность в этом учебном году.
Исполнительный директор академического лицея О.Маннопова выступила с речью об учебной деятельности выпускников за последние два года, пожелала всем выпускникам удачи в дальнейшей деятельности, вручила родителям самых образцовых выпускников благодарственные письма.